Mimi Villa
| Wi-Fi | Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
I Mimi Villa Vieux-Habitants, som ligger cirka 25 minuter till fots från La Cascade Paradis, kan du njuta av en avkopplande utsikt över trädgården från en terrass. Villan, som passar för upp till 2 gäster, har en parkering.
Vanibel ligger bara 1 km från den här villan med 1 badrum, och Domaine de l'Habitation la Grivelière ligger cirka 2 km bort.
Gästerna är välkomna att laga sina egna måltider i ett komplett kök på boendet. Gästerna kan äta middag på restaurangen Table D'hotes la Griveliere, som ligger mindre än 1 km bort. Busstationen Le Tuff, belägen mindre än 10 minuters promenad bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Mimi Villa till Terre-de-Haut flygplats?
Mimi Villa ligger inom 32 minuters bilresa från Terre-de-Haut flygplats. - ❓
Finns det ett kök på Mimi Villa?
Ett komplett kök finns på Mimi Villa. - ❓
Tillåter Mimi Villa husdjur?
Mimi Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Mimi Villa?
Ja, en bubbelpool finns på Mimi Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan?
I villan kan du utforska Vieux-Habitantss viktigaste landmärken, inklusive Domaine de l'Habitation la Grivelière (2 km), Museum Cafe (2,1 km) och Fort Delgres, som finns inom 15 minuters bilresa.